Świece Soybean powstały w odpowiedzi na wszechobecne, szkodliwe i chemiczne produkty, robione na masową skalę. Świece parafinowe produkowane z frakcji ropy naftowej, do których jesteśmy przyzwyczajeni kuszą nas w pełni syntetycznymi "pięknymi" zapachami i różnymi kolorami. Mało kto wie, że opary parafiny mogą być toksyczne i rakotwórcze. Prowadzą do rozwoju alergii oraz astmy, mogą negatywnie wpływać na drogi oddechowe, a także powodować zawroty głowy.

W świecach Soybean nie ma miejsca na chemiczne składniki, toksyczne substancje, sztuczne zapachy i barwniki. Pragniemy udowodnić, że można cieszyć się przytulnym i romantycznym nastrojem, relaksować się w ciepłym świetle świec, w towarzystwie cudownego zapachu w pełnym poczuciu, ekologii, zgodności z naturą. Świece Soybean są cudownym połączeniem funkcji, stylu i ekologii.  

Świece sojowe Soybean są w całości wykonane ręcznie. Stworzone z najwyższej jakości ekologicznych materiałów; naturalnego wosku sojowego (biodegradowalnego oraz nietoksycznego, stworzonego z roślin niemodyfikowanych genetycznie), naturalnie drewnianych lub bawełnianych knotów z bawełny niebielonej, starannie dobranych olejków eterycznych oraz opakowania z papieru z recyklingu. Bardzo się staramy, aby proponowane przez nas produkty były naturalne, biodegradowalne i  ekologiczne.


Świece Soybean palą się dwa razy dłużej niż tradycyjne świece parafinowe. Ubrudzenie woskiem mebli lub wykładziny nie stanowi większego problemu, ponieważ plamy po tym rodzaju wosku da się usunąć przy pomocy wody z mydłem. Swoją świecę Soybean możesz bez obaw zapalić w sypialni, w domu gdzie przebywają kobiety w ciąży, dzieci, a nawet alergicy ponieważ zapewniają czystą atmosferę wnętrza.